Koncerty:

Žádný koncert se nechystá

Anketa:

Výsledky starých anket

Vše co se týká hudby naleznete zde!jihlavská grunge kapela

  

Historie

Založení skupiny

Na jednom letním táboře LLM (liga lesní moudrosti) jsme se já (Vojta) a Šimon Prokop rozhodli, že založíme vlastní hudební skupinu. Byl červenec 2002 a první do čeho jsme se ve prospěch skupiny pustili, bylo vymýšlení názvu. Šimona napadl název "Nevergreen". Oběma se nám v té době zdál tento název krásný, vtipný a originální. S tímto přízviskem jsme žili až do začátku roku 2004, ale k tomu se vrátím až později.

Začátek tvorby, zkoušky

Naše společná kariéra odstartovala začátkem podzimu 2002. Kromě toho, že jsme byli s Šimonem součástí jednoho širšího hudebního studia, ve kterém jsme hráli různé lidové písně a skladby od Čechomoru, jsme se začali já a Šimon scházet u nás v bytě. Já jsem hrál na akustickou kytaru s kovovými strunami a Šimon hrál na obyčejnou španělku. Přemýšleli jsme o tom, co bychom vlastně mohli hrát. Šimon mě naučil bluesovou stupnici, a tak jsme začali brnkat jednoduchá bluesová sóla za akordového doprovodu. Šimon se na hodinách svého učitele začal učit některé skladby od Erika Claptona a ty jsme poté také zařadili do svého repertoáru např. Signe,Teras in Heaven, Layla a další. V takovém duchu se vyvíjel náš "kytarový duet" až do radikálního podzimu 2003.

Nevergreen rozšiřuje řady

Na začátku školního roku 2003/2004 jsme se rozhodli, že jestli chceme do budoucna udělat se skupinou díru do světa, musíme mít vlastní tvorbu. Na zájezdu do Švédska, s již zmíněným hudebním studiem, jsme se seznámili s všestranným hudebníkem Martinem Linhartem a ten se nabídl, že by u nás mohl působit jako bubeník. V této době také vzniká první skladba "Houmlesák", která upadla v zapomnění stejně tak rychle jako vznikla. Poté vznikly další skladby které jsou již pevnou součástí dnešního repertoáru: Černá kočka, Válka a Umělej styl. Asi v polovině listopadu(2002)jsem dostal kytarové kombo LANEY-65W a počal na něj hrát. To už ale dělalo pěknej kravál, takže jsme se začali shánět po nějaké zkušebně. Dosti kvalitní útočiště nám poskytla klubovna LLM, ve které jsme se dvakrát týdně scházeli. V té době jsem se domluvil s kamarádem Tomášem Vorlíčkem. Koupil si baskytaru začal se scházet s námi. Oživili jsme vztahy s Martinem L. a ten se na nás také občas přišel do zkušebny podívat a zabubnovat si.

Rok 2004-rok převratných změn

Další důležitou kapitolou v dějinách naší kapely je začátek roku 2004. Šimon dostal k Vánocům elektrického stratocastera.Také se nám, díky našim silně protiamerickým názorům, přestal líbit název Nevergreen a tak jsme museli vymýšlet nějaký jiný. Šimon se do toho moc neměl, a tak to bylo a mně. Vymyslel jsem jich hodně (radši si je nechám pro sebe), ale na konec jsem vybral název "Kamdeš" (podle jednoho města na východě Afghánistánu). Martin se ale s námi již skoro vůbec nescházel a skupinu kvůli velice špatným výsledkům ve škole musel opustit Tomáš, takže zůstalo zase to staré dobré jádro skupky. Ale změna přišla až nečekaně rychle. Díky kamarádovi z vodního póla,které hraji, jsem dostal kontakt na basáka bez porfeje, Jakuba Koberu. Tuto šanci jsem nepromarnil a na nejbližší zkoušce již byl přítomen. Byl leden, ve studené zkušebně se netopilo a pozdní večery byly obzvláště mrazivé, a proto nám Jakubovi milosrdní rodiče poskytli volný byt jako zkušebnu. Další zkouška byla již v teple. Repertoár se rozšiřuje o Kompové mágy a Zaplať. Krátce poté kapela přijímá bubeníka Honzu, který si k nám do zkušebny byl dokonce ochotný přinést bicí. Byl jsem z toho upřímně šťastný, ale o to víc bylo hořké zjištění, že Honza (promiň mi to) je 100% antitalent na hru na bicí. (Nový bubeník - 100% talent - se také jmenuje Honza - možná jste z toho paf, ale dobře vám tak.) Ale to mi mělo dojít již dřív, když mi do očí tvrdil že před týdnem opustil Jaksi Taksi kvůli nízkému honoráři, a že hrál v Totálním nasazení, a že jeho babička má tři nohy a že... A tak jsme zkontaktovali bývalého člena Martina a ten chodí na Honzovy bicí hrát tajně až do teď. Na konci března jsem dostal elektrickou kytaru typu Les Paul od firmy Kobrle&Stehno. Dalšími písněmi které přibyly jsou: Santa Klaus, Diktátor a Revoluční kuře. Jelikož dosavadní zkušebna v bytě se ruší, tak se pozvolna stěhujeme zpátky do staré dobré klubovny LLM.

Kamdeš nabírá obrátky

Někdy v dubnu až květnu mě Šimon kontaktoval a zeptal se mně jestli nechci hrát s nimi ve skupině. S tím sem souhlasil a tak proběhla prvni zkouška v nové zkušebně u malého dřevěného kostelíka kterou si Šimon díky svým božím kontaktům vyjednal s místními křesťany. Hned na druhou zkoušku jsem si přivezl bicí a kluci mě začali učit své písně. Zpočátku mě ale zaskočila tvrdá antiamerikanizace celé skupiny a přemýšlel jsem jestli s nimi budu hrát nebo ne....... nakonec sem se rozhod že teda jo. A tak jsme pilně zkoušeli. Přibyla nová píseň Šašek a konal se naš první neoficialní koncert v jedné karlínské hospodě na počest osmnáctin Tondy Střížka. Ten ale nebyl moc vydařený protože jsme tam měli jen vlastní aparuturu a jelikož naše zpěvovka je 30 let stará a jen náhodou nalezená při prohledáváni nové zkušebny tak stál zpěv za prd.

První OFICIÁLNÍ koncert!!!!

Dál jsme zkoušeli a naš styl se začal nepatrně měnit... Vojta, starý písničkář a textař, začal do naši hudby vnášet trošku folku (jednou dokonce přišel s tím že budeme revivelovat Kryla). Naproti tomu Šimon obdarován novým kombem začal hodně přitvrzovat. Proto vzniká zajímavý rozdíl mezi zvukem obou kytar. Jestliže si pustíte nahrávku tak hned poznáte který je který. První koncert se konal 8.12.2004 v klubu U Rafa na Haunspalce. Hrály s námi skupiny Fastrain a Poruchy spánku. Koncert byl celkem vydařený a zahráli jsme tam dvě nové pisně Před spaním a Oltář. Malou vadou na kráse byl jen nevrlý hospodský který buzeroval všechny a všude.

Pořádný start

Teprve po prvním koncertě se Kamdeš odlepil ode dna a stal normální fungující kapelou. Chystáme další koncerty v čele s dubnovým vystoupením na Klamovce. Také se snažíme zrealizovat kulturní odpoledne spojené s naším koncertem a chystáme se nahrát naše první amatérské album.


Novodobá historie

2005

Po prvním oficiálním koncertě v díře "U Rafa", následovaly v zimě 2005 další, asi tři menší koncerty. Tuším že v dubnu byl koncert na Klamovce, kde ještě tehdá fungoval normální bar.. Někdy na přelomu jara a léta jsme vyhráli soutěž kapel ve Mlejně. Logicky pak následoval podzimní koncert ve Mlejně, který byl pro nás velkým úspěchem. Rok 2005 je také spojován se zdařilými koncerty v žižkovském zařízení Nad Viktorkou. Po dalším úspěšném, tentokrát listopadovém vystoupení na Klamovce, jsme zakončili rok 2005 prosincovým koncertem právě v klubu Nad Viktorkou. V tomto "plodném" roce jsme se také zamysleli, lépe řečeno "Kuba se zamyslel", nad nahráváním CD. To začalo někdy v srpnu 2005 a skončilo asi tak v červnu 2006. V roce 2005 vznikly například písničky Holka, Beduín a Dům.

2006

V roce 2006 jsme nahrávali naše debutní cd. Proto jsme nebyli zpočátku roku příliš aktivní v koncertování. CD jsme "vydali" na vlastní náklady v počtu 1000ks někdy na přelomu května a června 2006. Toto dlouho očekávané cd jsme pokřtili v září v klubu Baráčnická rychta. Na tomto koncertě také zazněly nové písničky: Bouře, Písek, Pane vrchní a Hádanky. Je určitě důležité připomenout, že na tomto koncertě a ještě asi na dvou následujících koncertech v naší kapele hostovali sličné dívky Bára a Véra Šiklovy. Nechť jest tato doba v kamdeší historii zaznamenána zlatým hůlkovým písmem. Rok 2006 jsme zakončili velmi úspěšným koncertem 10. listopadu ve vagonu.

2007

V tomto roce stojí za zmínku dubnový koncert ve Vagonu a pár dalších menších koncertů (Velvet, Matrix..). Celkově by se dalo hovořit o menší tvůrčí krizi, především z mé strany. Vymyslet normální text, za který bych se nemusel moc stydět byl nadlidský úkol. Po nepříliš zdařilém koncertě na letním festivalu Povaleč jsme se však pochlapili a něco z nás vypadlo. Písničky: Venku, Žižkov, Damon, Medúzy a Atlantida. Na konci velkých prázdnin jsme začali nahrávat druhé cd. Následovaly koncerty v klubu 007, Nad Viktorkou, XT3 a Jetu.

2008

Je začátek roku 2008 a na včerejší zkoušce jsme probírali budoucnost kapely. Mezi hlavní témata debaty patřilo dohrání našeho druhého cd, jeho křest, pak jak to bude s koncerty a taky jak moc se "do toho" chceme vrhnout... no a protože stejná chyba se dvakrát nedělá, tak závěr debaty si necháme tentokrát pro sebe. Za celý Kamdeš děkuji hlavně za zájem lidí, kteří chodí na naše koncerty. Mějte se hezky.

2009

Únor 2009- prijetí dvou nových manažerů-ZrzavejSatan a Chomáček, uděláme vše, abysme nezklamali.